Bourns Inc. PM2001-200
PM2001-200 picture photo
Mfg. Part Number
PM2001-200
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 20 OHM 25%
Datasheet Download
PM2001-200.pdf
Availability of PM2001-200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PM2001-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM2001-200
Internal Part NumberEIS-PM2001-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesPM2000
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating-
DC Resistance (DCR)0.5 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1410 (3524 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.094" (2.40mm)
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM2001-200
Related LinksPM200, PM2001-200 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PM2001-200 Details Description
Related parts for PM2001-200
CONN PIN 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE SOCKET PIC16F59 40DIP datasheet.pdf
IC SENSOR GEAR TOOTH 4SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
INSERT MALE 4POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf