Powerex Inc. PM25RL1A120
PM25RL1A120 picture photo
Mfg. Part Number
PM25RL1A120
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM 7-PAC L1 25A 1200V
Datasheet Download
PM25RL1A120.pdf
Availability of PM25RL1A120
QUANTITY
PM25RL1A120 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM25RL1A120
Internal Part NumberEIS-PM25RL1A120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesIntellimod™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current25A
Voltage1200V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM25RL1A120
Related LinksPM25R, PM25RL1A120 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM25RL1A120 Details Description
Related parts for PM25RL1A120
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR DIV ISO PWM 24SSOP datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 170V 400A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED PANEL NEON CLEAR STOVEPIPE datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 920MA 440 MOHM datasheet.pdf