Bivar, Inc. PM5-KNBWDW12.0
PM5-KNBWDW12.0 picture photo
Mfg. Part Number
PM5-KNBWDW12.0
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PNL MNT BLUE 9.1MM LENS 1' WIRE
Datasheet Download
PM5-KNBWDW12.0.pdf
Availability of PM5-KNBWDW12.0
QUANTITY
PM5-KNBWDW12.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM5-KNBWDW12.0
Internal Part NumberEIS-PM5-KNBWDW12.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series-
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsVf (Typ), If (Max)
Voltage4V
Current20mA
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.41" (10.41mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 9.10mm
Millicandela Rating70mcd
Wavelength - Peak430nm
Viewing Angle120°
Termination StyleWire Leads - 12" (304.80mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM5-KNBWDW12.0
Related LinksPM5-KNB, PM5-KNBWDW12.0 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
PM5-KNBWDW12.0 Details Description
Related parts for PM5-KNBWDW12.0
IC POWER MANAGE CELL 12-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf