Powerex Inc. PM50RL1C060
PM50RL1C060 picture photo
Mfg. Part Number
PM50RL1C060
Brief Description
MOD IPM 7-PAC L1 50A 600V
Datasheet Download
PM50RL1C060.pdf
Availability of PM50RL1C060
QUANTITY
PM50RL1C060 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM50RL1C060
Internal Part NumberEIS-PM50RL1C060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Configuration3 Phase
Current50A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM50RL1C060
Related LinksPM50R, PM50RL1C060 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM50RL1C060 Details Description
Related parts for PM50RL1C060
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 35POS datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .50 12.7MM X 100' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf