Powerex Inc. PM50RLA060
PM50RLA060 picture photo
Mfg. Part Number
PM50RLA060
Brief Description
MOD IPM L-SER 7PAC 600V 50A
Datasheet Download
PM50RLA060.pdf
Availability of PM50RLA060
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PM50RLA060 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM50RLA060
Internal Part NumberEIS-PM50RLA060
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Configuration3 Phase
Current50A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM50RLA060
Related LinksPM50R, PM50RLA060 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM50RLA060 Details Description
Related parts for PM50RLA060
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 26A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 16A TO-3P datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 20MA 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL SPDT SW PE42421 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN 28POS 0.8MM SMT datasheet.pdf