NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMF400UN,115
PMF400UN,115 picture photo
Mfg. Part Number
PMF400UN,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 830MA SOT323
Datasheet Download
PMF400UN,115.pdf
Availability of PMF400UN,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PMF400UN,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMF400UN,115
Internal Part NumberEIS-PMF400UN,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jul/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C830mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs480 mOhm @ 200mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.89nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds43pF @ 25V
Power - Max560mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMF400UN,115
PMF400UN,115 Details Description
Related parts for PMF400UN,115
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 16QSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 18PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-0-2740A-5000C-8000C datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 24V 225VA datasheet.pdf