Panasonic Industrial Automation Sales PMH-10H-DC12V
PMH-10H-DC12V picture photo
Mfg. Part Number
PMH-10H-DC12V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
ANLG TMR 50X36X56.7MM .05MIN-10H
Datasheet Download
PMH-10H-DC12V.pdf
Availability of PMH-10H-DC12V
QUANTITY
PMH-10H-DC12V Order Process
Ship out your order
Specifications of PMH-10H-DC12V
Internal Part NumberEIS-PMH-10H-DC12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMH-10H-DC12V
Related LinksPMH-10, PMH-10H-DC12V Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
PMH-10H-DC12V Details Description
Related parts for PMH-10H-DC12V
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B M32 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH LVL SHIFT 6TSOP datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A .370 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf