NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMP4201Y,115
PMP4201Y,115 picture photo
Mfg. Part Number
PMP4201Y,115
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP
Datasheet Download
PMP4201Y,115.pdf
Availability of PMP4201Y,115
QUANTITY
PMP4201Y,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMP4201Y,115
Internal Part NumberEIS-PMP4201Y,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Copper Bond Wire 26/Nov/2014
Copper Bond Wire Revision 26/Jan/2015
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual) Matched Pair
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic400mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 2mA, 5V
Power - Max300mW
Frequency - Transition250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package6-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMP4201Y,115
PMP4201Y,115 Details Description
Related parts for PMP4201Y,115
RES SMD 1.21KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 6A 200V KBJ datasheet.pdf
IC AFE 12BIT 125/250MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CAP CER 102PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RING TERMINAL M4 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf