NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMP4501V,115
PMP4501V,115 picture photo
Mfg. Part Number
PMP4501V,115
Brief Description
TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT666
Datasheet Download
PMP4501V,115.pdf
Availability of PMP4501V,115
QUANTITY
PMP4501V,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMP4501V,115
Internal Part NumberEIS-PMP4501V,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual) Matched Pair
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic400mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 2mA, 5V
Power - Max300mW
Frequency - Transition250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device PackageSOT-666
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMP4501V,115
PMP4501V,115 Details Description
Related parts for PMP4501V,115
RES 287 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
RES 3.30K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SENSOR PROX 6.7MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf