NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PMP4501Y,135
PMP4501Y,135 picture photo
Mfg. Part Number
PMP4501Y,135
Brief Description
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP
Datasheet Download
PMP4501Y,135.pdf
Availability of PMP4501Y,135
QUANTITY
PMP4501Y,135 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMP4501Y,135
Internal Part NumberEIS-PMP4501Y,135
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Copper Bond Wire 01/Nov/2014
Copper Bond Wire 29/Nov/2014
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual) Matched Pair
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic400mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 2mA, 5V
Power - Max300mW
Frequency - Transition250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package6-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMP4501Y,135
PMP4501Y,135 Details Description
Related parts for PMP4501Y,135
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 80 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .254M datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf