Rohm Semiconductor PMR100HZPFU9L00
PMR100HZPFU9L00 picture photo
Mfg. Part Number
PMR100HZPFU9L00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.009 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
PMR100HZPFU9L00.pdf
Availability of PMR100HZPFU9L00
QUANTITY
PMR100HZPFU9L00 Order Process
Ship out your order
Specifications of PMR100HZPFU9L00
Internal Part NumberEIS-PMR100HZPFU9L00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Low Ohmic Resistors
Featured ProductPMR Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPMR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.009
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.67mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PMR100HZPFU9L00
Related LinksPMR100H, PMR100HZPFU9L00 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
PMR100HZPFU9L00 Details Description
Related parts for PMR100HZPFU9L00
IC 10MHZ Z8500 CMOS SCC 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS 7.30MM NAT datasheet.pdf
KEYBOARD 16BTN LEGEND WHITE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
BLADE SET ASSORTED W/HANDLE 6PC datasheet.pdf
5W5 MALE IP 67 ANG REAR MOUNT_40 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
9P F PC 4-40 SPCR CLIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033 UF 10% 480VAC AX datasheet.pdf