Rohm Semiconductor PMR100HZPJV10L
PMR100HZPJV10L picture photo
Mfg. Part Number
PMR100HZPJV10L
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
PMR100HZPJV10L.pdf
Availability of PMR100HZPJV10L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PMR100HZPJV10L Order Process
Ship out your order
Specifications of PMR100HZPJV10L
Internal Part NumberEIS-PMR100HZPJV10L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.67mm)