JST Sales America Inc. PNDP-26V-Z
PNDP-26V-Z picture photo
Mfg. Part Number
PNDP-26V-Z
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING PND 2MM 26POS DUAL
Datasheet Download
PNDP-26V-Z.pdf
Availability of PNDP-26V-Z
QUANTITY
PNDP-26V-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PNDP-26V-Z
Internal Part NumberEIS-PNDP-26V-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPND Connectors
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPND
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorIvory
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNDP-26V-Z
Related LinksPNDP-, PNDP-26V-Z Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
PNDP-26V-Z Details Description
Related parts for PNDP-26V-Z
CONN PLUG 60-POS PIN RECT datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 430MA 230 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.5A 6DFN datasheet.pdf
SGE1510-4-0200A-100MQD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO-215AA datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
LGH-2 MLD, END LEAD ASSY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf