Panduit PNF14-10LF-3K
PNF14-10LF-3K picture photo
Mfg. Part Number
PNF14-10LF-3K
Brief Description
TERM FORK INS
Datasheet Download
PNF14-10LF-3K.pdf
Availability of PNF14-10LF-3K
QUANTITY
PNF14-10LF-3K Order Process
Ship out your order
Specifications of PNF14-10LF-3K
Internal Part NumberEIS-PNF14-10LF-3K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesPan-Term®
PackagingReel
Terminal TypeSpring, Snap
Stud/Tab Size10 Stud
Width - Outer Edges0.330" (8.38mm)
Length - Overall0.920" (23.37mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Wire Gauge14-16 AWG
InsulationInsulated
FeaturesSerrated Termination
ColorBlue
Contact FinishTin
Contact MaterialCopper
Insulation Diameter0.080" ~ 0.162" (2.03mm ~ 4.11mm)
Length - Termination-
Tongue Inside Opening0.190" (4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNF14-10LF-3K
Related LinksPNF14-, PNF14-10LF-3K Datasheet, Panduit Distributor
PNF14-10LF-3K Details Description
Related parts for PNF14-10LF-3K
RES SMD 27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 32KV 4.7A datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN CLUSTER HSG 3POS NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
E INK QUICK START KIT datasheet.pdf
SUPPORT ANVIL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO41 datasheet.pdf
050 DE JUMPER ASSY88 450500249 datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf