Yageo PNP10VJT-91-22R
PNP10VJT-91-22R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-22R
Brief Description
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-22R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-22R
QUANTITY
PNP10VJT-91-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-22R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-22R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-22R
Related LinksPNP10VJ, PNP10VJT-91-22R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-22R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-22R
IC FLASH 2MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .062DIA TINLEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CABLE USB EMBD UART 3.3V .1"HDR datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
MGRID IDT REC W/POLKEY .38AULF datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 28POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.18A datasheet.pdf