Yageo PNP10VJT-91-510R
PNP10VJT-91-510R picture photo
Mfg. Part Number
PNP10VJT-91-510R
Brief Description
RES 510 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP10VJT-91-510R.pdf
Availability of PNP10VJT-91-510R
QUANTITY
PNP10VJT-91-510R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP10VJT-91-510R
Internal Part NumberEIS-PNP10VJT-91-510R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP10VJT-91-510R
Related LinksPNP10VJT, PNP10VJT-91-510R Datasheet, Yageo Distributor
PNP10VJT-91-510R Details Description
Related parts for PNP10VJT-91-510R
IC OPAMP GP 175KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" WW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 301 OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 75PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf