Yageo PNP1WVJR-52-2R2
PNP1WVJR-52-2R2 picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-52-2R2
Brief Description
RES 2.2 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-52-2R2.pdf
Availability of PNP1WVJR-52-2R2
QUANTITY
PNP1WVJR-52-2R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-52-2R2
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-52-2R2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-52-2R2
Related LinksPNP1WVJ, PNP1WVJR-52-2R2 Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-52-2R2 Details Description
Related parts for PNP1WVJR-52-2R2
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Crystal 73.0000kHz 20ppm 11pF 20 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ROUND SPACER M12 NYLON 1/16" datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 184MA 3 OHM TH datasheet.pdf