Yageo PNP1WVJR-73-0R27
PNP1WVJR-73-0R27 picture photo
Mfg. Part Number
PNP1WVJR-73-0R27
Brief Description
RES 0.27 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP1WVJR-73-0R27.pdf
Availability of PNP1WVJR-73-0R27
QUANTITY
PNP1WVJR-73-0R27 Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP1WVJR-73-0R27
Internal Part NumberEIS-PNP1WVJR-73-0R27
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.27
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP1WVJR-73-0R27
Related LinksPNP1WVJR, PNP1WVJR-73-0R27 Datasheet, Yageo Distributor
PNP1WVJR-73-0R27 Details Description
Related parts for PNP1WVJR-73-0R27
CAP ALUM 47UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 25V 400A TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.1A 108 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 645MA 280 MOHM datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf