Yageo PNP4WVJR-73-27R
PNP4WVJR-73-27R picture photo
Mfg. Part Number
PNP4WVJR-73-27R
Brief Description
RES 27 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP4WVJR-73-27R.pdf
Availability of PNP4WVJR-73-27R
QUANTITY
PNP4WVJR-73-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP4WVJR-73-27R
Internal Part NumberEIS-PNP4WVJR-73-27R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesPNPV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP4WVJR-73-27R
Related LinksPNP4WVJ, PNP4WVJR-73-27R Datasheet, Yageo Distributor
PNP4WVJR-73-27R Details Description
Related parts for PNP4WVJR-73-27R
IC MOSFET DRIVER DUAL 7V 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 2POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf