Yageo PNP5WVJT-73-39R
PNP5WVJT-73-39R picture photo
Mfg. Part Number
PNP5WVJT-73-39R
Brief Description
RES 39 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP5WVJT-73-39R.pdf
Availability of PNP5WVJT-73-39R
QUANTITY
PNP5WVJT-73-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP5WVJT-73-39R
Internal Part NumberEIS-PNP5WVJT-73-39R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package250
SeriesPNPV
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP5WVJT-73-39R
Related LinksPNP5WVJ, PNP5WVJT-73-39R Datasheet, Yageo Distributor
PNP5WVJT-73-39R Details Description
Related parts for PNP5WVJT-73-39R
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC ADVANCED USB TXRX 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
VARISTOR 7MM EPOXY 800A 61.2V datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf