Yageo PNP7WVJR-73-18R
PNP7WVJR-73-18R picture photo
Mfg. Part Number
PNP7WVJR-73-18R
Brief Description
RES 18 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PNP7WVJR-73-18R.pdf
Availability of PNP7WVJR-73-18R
QUANTITY
PNP7WVJR-73-18R Order Process
Ship out your order
Specifications of PNP7WVJR-73-18R
Internal Part NumberEIS-PNP7WVJR-73-18R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PNP7WVJR-73-18R
Related LinksPNP7WVJ, PNP7WVJR-73-18R Datasheet, Yageo Distributor
PNP7WVJR-73-18R Details Description
Related parts for PNP7WVJR-73-18R
FIXED IND 33UH 2.1A 91.7 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR W/STRB 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 142K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf