Murata Electronics North America POT0101A-1-102
POT0101A-1-102 picture photo
Mfg. Part Number
POT0101A-1-102
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
POT0101A-1-102.pdf
Availability of POT0101A-1-102
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
POT0101A-1-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of POT0101A-1-102
Internal Part NumberEIS-POT0101A-1-102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship POT0101A-1-102 today.
SeriesPOT0101A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-POT0101A-1-102
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPOT0101, POT0101A-1-102 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
POT0101A-1-102 Details Description
Related parts for POT0101A-1-102
VARISTOR 50.4V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 100A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
0805 100R J62 B-3550 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 80VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 87 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf