PUI Audio, Inc. POW-1644L-B-LW100-R
POW-1644L-B-LW100-R picture photo
Mfg. Part Number
POW-1644L-B-LW100-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MIC COND ANALOG OMNI -44DB
Datasheet Download
POW-1644L-B-LW100-R.pdf
Availability of POW-1644L-B-LW100-R
QUANTITY
POW-1644L-B-LW100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POW-1644L-B-LW100-R
Internal Part NumberEIS-POW-1644L-B-LW100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductElectret Condenser Microphones
Waterproof Microphones
Microphones with 100 mm Leads
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOW
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-44dB ±3dB
S/N Ratio60dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated2V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal RatingWaterproof
TerminationWire Leads
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)1.80mm
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POW-1644L-B-LW100-R
Related LinksPOW-1644L, POW-1644L-B-LW100-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POW-1644L-B-LW100-R Details Description
Related parts for POW-1644L-B-LW100-R
CONN PLUG 20-14AWG 3.96MM datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 625NM RED SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
SENS FIBER COAX DIFFUSE M3 5M datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
AB 2C 2#16S PIN PLUG datasheet.pdf
GT 55C 55#16 SKT PLUG datasheet.pdf
256-Position One-Time Programmable Dual-Channel I2C Digital Potentiometers IC datasheet.pdf
Virte -E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf