PUI Audio, Inc. POW-1644L-B-LW100-R
POW-1644L-B-LW100-R picture photo
Mfg. Part Number
POW-1644L-B-LW100-R
Manufacturer
Product Category
Microphones
Brief Description
MIC COND ANALOG OMNI -44DB
Datasheet Download
POW-1644L-B-LW100-R.pdf
Availability of POW-1644L-B-LW100-R
QUANTITY
POW-1644L-B-LW100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of POW-1644L-B-LW100-R
Internal Part NumberEIS-POW-1644L-B-LW100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductElectret Condenser Microphones
Waterproof Microphones
Microphones with 100 mm Leads
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyMicrophones
SeriesPOW
PackagingBulk
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-44dB ±3dB
S/N Ratio60dB
Impedance2.2 kOhm
Voltage - Rated2V
Current - Supply500µA
Port LocationTop
Seal RatingWaterproof
TerminationWire Leads
Size / Dimension6.00mm Dia
Height (Max)1.80mm
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)POW-1644L-B-LW100-R
Related LinksPOW-1644L, POW-1644L-B-LW100-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
POW-1644L-B-LW100-R Details Description
Related parts for POW-1644L-B-LW100-R
TRANS PNP 100V 4A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES SMD 0.09 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 275PS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP 2200 UF 20% 35 V datasheet.pdf