Murata Electronics North America PPGI0601
PPGI0601 picture photo
Mfg. Part Number
PPGI0601
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
POSITION SENSORS
Datasheet Download
PPGI0601.pdf
Availability of PPGI0601
QUANTITY
PPGI0601 Order Process
Ship out your order
Specifications of PPGI0601
Internal Part NumberEIS-PPGI0601
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeLens
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPGI0601
Related LinksPPGI, PPGI0601 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PPGI0601 Details Description
Related parts for PPGI0601
CONN HEADER 20POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD5064-1 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HYBRID PWR 600V 12A SIP05 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Micropower, Step-Up/Step-Down Switching Regulator; Adjustable and Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V IC datasheet.pdf