Panduit PPS0204W2100-F
PPS0204W2100-F picture photo
Mfg. Part Number
PPS0204W2100-F
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
SIGN ELECTRL WARN 4.5"X2.25"
Datasheet Download
PPS0204W2100-F.pdf
Availability of PPS0204W2100-F
QUANTITY
PPS0204W2100-F Order Process
Ship out your order
Specifications of PPS0204W2100-F
Internal Part NumberEIS-PPS0204W2100-F
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingSheet
TypeSign
Label Type-
Label Size4.50" L x 2.25" W (114.3mm x 57.2mm)
MaterialPolyester
ColorBlack Legend, Orange Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPS0204W2100-F
Related LinksPPS0204, PPS0204W2100-F Datasheet, Panduit Distributor
PPS0204W2100-F Details Description
Related parts for PPS0204W2100-F
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V Y5V 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 150MA 10 OHM TH datasheet.pdf
NEMA 5-15P TO IEC-C13C GREY SJT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS .100 L.104 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf