Honeywell Microelectronics & Precision Sensors PPT0010GFF2VB
PPT0010GFF2VB picture photo
Mfg. Part Number
PPT0010GFF2VB
Datasheet Download
PPT0010GFF2VB.pdf
Availability of PPT0010GFF2VB
QUANTITY
PPT0010GFF2VB Order Process
Ship out your order
Specifications of PPT0010GFF2VB
Internal Part NumberEIS-PPT0010GFF2VB
Series-
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure10 PSI (68.95 kPa)
Output TypeAnalog, RS-232
Output0 V ~ 5 V
Accuracy±0.05%
Voltage - Supply5.5 V ~ 30 V
Port SizeFilter, Dual
Port StyleFiltered
Features-
Termination StyleConnector
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPT0010GFF2VB
PPT0010GFF2VB Details Description
Related parts for PPT0010GFF2VB
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 6DIP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.3A 1212-8 datasheet.pdf
SWITCH LOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 64KB FLASH 32MHZ 64LQFP datasheet.pdf
LEVELING SCREW datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 2.0 1.2UH datasheet.pdf