Honeywell Microelectronics & Precision Sensors PPT0010GWW5VB
PPT0010GWW5VB picture photo
Mfg. Part Number
PPT0010GWW5VB
Datasheet Download
PPT0010GWW5VB.pdf
Availability of PPT0010GWW5VB
QUANTITY
PPT0010GWW5VB Order Process
Ship out your order
Specifications of PPT0010GWW5VB
Internal Part NumberEIS-PPT0010GWW5VB
Series-
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure10 PSI (68.95 kPa)
Output TypeAnalog, RS-485
Output0 V ~ 5 V
Accuracy±0.05%
Voltage - Supply5.5 V ~ 30 V
Port SizeMale - 0.13" (3.18mm) Tube, Dual
Port StyleBarbed
Features-
Termination StyleConnector
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PPT0010GWW5VB
PPT0010GWW5VB Details Description
Related parts for PPT0010GWW5VB
IC MOTOR DRIVER PAR 17SIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED .500E 25.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 7/8" datasheet.pdf
CONN DSUB HOUSING datasheet.pdf
FEP HI VOLT #24 18KV 100 FT WH datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 2.7V-18V 28WLP datasheet.pdf