Hirose Electric Co Ltd PQ50-20S-DS(01)
PQ50-20S-DS(01) picture photo
Mfg. Part Number
PQ50-20S-DS(01)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN RCPT
Datasheet Download
PQ50-20S-DS(01).pdf
Availability of PQ50-20S-DS(01)
QUANTITY
PQ50-20S-DS(01) Order Process
Ship out your order
Specifications of PQ50-20S-DS(01)
Internal Part NumberEIS-PQ50-20S-DS(01)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesPQ50
Accessory TypeShell
Number of Positions20
For Use With/Related ProductsPQ50 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQ50-20S-DS(01)
Related LinksPQ50-20, PQ50-20S-DS(01) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PQ50-20S-DS(01) Details Description
Related parts for PQ50-20S-DS(01)
FIXED IND 15UH 20.8A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.39 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.68MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RELAY TIMER DPST .1SEC-10M 5VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 11A TO-220-3 datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 10A 3C datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf