CUI Inc. PQA30-D24-S3-DH
PQA30-D24-S3-DH picture photo
Mfg. Part Number
PQA30-D24-S3-DH
Brief Description
DC/DC CONVERT 30W 3.3V OUTPUT DI
Datasheet Download
PQA30-D24-S3-DH.pdf
Availability of PQA30-D24-S3-DH
QUANTITY
PQA30-D24-S3-DH Order Process
Ship out your order
Specifications of PQA30-D24-S3-DH
Internal Part NumberEIS-PQA30-D24-S3-DH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelPQA30-D24-S3-D
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case6-DIP Module (6 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQA30-D24-S3-DH
Related LinksPQA30-D, PQA30-D24-S3-DH Datasheet, CUI Inc. Distributor
PQA30-D24-S3-DH Details Description
Related parts for PQA30-D24-S3-DH
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 511 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
BATTERY TOOL BL 3500 LB 110V datasheet.pdf