CUI Inc. PQA30-D24-S5-T
PQA30-D24-S5-T picture photo
Mfg. Part Number
PQA30-D24-S5-T
Brief Description
DC/DC CONVERT 30W 5V OUTPUT CHAS
Datasheet Download
PQA30-D24-S5-T.pdf
Availability of PQA30-D24-S5-T
QUANTITY
PQA30-D24-S5-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PQA30-D24-S5-T
Internal Part NumberEIS-PQA30-D24-S5-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelPQA30-D24-S5-T
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case6-DIP Module (6 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQA30-D24-S5-T
Related LinksPQA30-D, PQA30-D24-S5-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PQA30-D24-S5-T Details Description
Related parts for PQA30-D24-S5-T
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.6A TO-220AB datasheet.pdf
IC LI-ION CHRG 800MA 4.2V 12SON datasheet.pdf
TOOL INSERTION 40POS 4ROWS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LZ ENCLOSED SW SPDT SEALED datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 20AWG 500' datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf
150UF 20V 8X20.5 105C AXI datasheet.pdf