CUI Inc. PQA30-D24-S9-T
PQA30-D24-S9-T picture photo
Mfg. Part Number
PQA30-D24-S9-T
Brief Description
DC/DC CONVERT 30W 9V OUTPUT CHAS
Datasheet Download
PQA30-D24-S9-T.pdf
Availability of PQA30-D24-S9-T
QUANTITY
PQA30-D24-S9-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PQA30-D24-S9-T
Internal Part NumberEIS-PQA30-D24-S9-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelPQA30-D24-S9-T
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.33A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case6-DIP Module (6 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQA30-D24-S9-T
Related LinksPQA30-D, PQA30-D24-S9-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
PQA30-D24-S9-T Details Description
Related parts for PQA30-D24-S9-T
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
COMPUTER PRIVACY FILTER 15.4" W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
FAN UNIT (2) 115VAC W/POWER CORD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf