CUI Inc. PQA30-D48-S24-DH
PQA30-D48-S24-DH picture photo
Mfg. Part Number
PQA30-D48-S24-DH
Brief Description
DC/DC CONVERT 30W 24V OUTPUT DIP
Datasheet Download
PQA30-D48-S24-DH.pdf
Availability of PQA30-D48-S24-DH
QUANTITY
PQA30-D48-S24-DH Order Process
Ship out your order
Specifications of PQA30-D48-S24-DH
Internal Part NumberEIS-PQA30-D48-S24-DH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelPQA30-D48-S24-D
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case6-DIP Module (6 Leads)
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PQA30-D48-S24-DH
Related LinksPQA30-D4, PQA30-D48-S24-DH Datasheet, CUI Inc. Distributor
PQA30-D48-S24-DH Details Description
Related parts for PQA30-D48-S24-DH
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6.8A 15.8 MOHM datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X6MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT RA datasheet.pdf