Sullins Connector Solutions PREC013DBBN-M71RC
PREC013DBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC013DBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" DUAL R/A 26POS
Datasheet Download
PREC013DBBN-M71RC.pdf
Availability of PREC013DBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC013DBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC013DBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC013DBBN-M71RC
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC013DBBN-M71RC
Related LinksPREC013D, PREC013DBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC013DBBN-M71RC Details Description
Related parts for PREC013DBBN-M71RC
TRANS PNP DARL 80V 5A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
WELD CABLE 4AWG 600V BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
INDUCTOR, 7.6 X 6.9 X 3.0, 10 UH datasheet.pdf