Sullins Connector Solutions PREC014SBAN-M71RC
PREC014SBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC014SBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 14POS
Datasheet Download
PREC014SBAN-M71RC.pdf
Availability of PREC014SBAN-M71RC
QUANTITY
PREC014SBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC014SBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC014SBAN-M71RC
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC014SBAN-M71RC
Related LinksPREC014S, PREC014SBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC014SBAN-M71RC Details Description
Related parts for PREC014SBAN-M71RC
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 430MA 1.34 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC CHARGE PROTECTION 9-VCSP50L1 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf