Sullins Connector Solutions PREC014SBDN-M71RC
PREC014SBDN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC014SBDN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 14POS
Datasheet Download
PREC014SBDN-M71RC.pdf
Availability of PREC014SBDN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC014SBDN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC014SBDN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC014SBDN-M71RC
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC014SBDN-M71RC
Related LinksPREC014S, PREC014SBDN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC014SBDN-M71RC Details Description
Related parts for PREC014SBDN-M71RC
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 20POS datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO MMCX PLUG datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
08P MTA100 HDR ASSY F/L datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf