Sullins Connector Solutions PREC015DBAN-M71RC
PREC015DBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC015DBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" DUAL R/A 30POS
Datasheet Download
PREC015DBAN-M71RC.pdf
Availability of PREC015DBAN-M71RC
QUANTITY
PREC015DBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC015DBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC015DBAN-M71RC
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC015DBAN-M71RC
Related LinksPREC015D, PREC015DBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC015DBAN-M71RC Details Description
Related parts for PREC015DBAN-M71RC
IC A/D CONV 12BIT SAMPLING 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0606 datasheet.pdf
CABLE 4POS PLUG-R/A SOCKET 3.0M datasheet.pdf
HEAD UNIT FOR UV POWER MONITOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH3.3V 16TSSOP datasheet.pdf
4-PORT USB 2.0 HUB CTRLR 36VQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf