Sullins Connector Solutions PREC017SAEN-RC
PREC017SAEN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC017SAEN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
PREC017SAEN-RC.pdf
Availability of PREC017SAEN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC017SAEN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC017SAEN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC017SAEN-RC
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC017SAEN-RC
Related LinksPREC017, PREC017SAEN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC017SAEN-RC Details Description
Related parts for PREC017SAEN-RC
IC DAC STEREO 24BIT 5V 28-SSOP datasheet.pdf