Sullins Connector Solutions PREC017SAFN-RC
PREC017SAFN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC017SAFN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
PREC017SAFN-RC.pdf
Availability of PREC017SAFN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC017SAFN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC017SAFN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC017SAFN-RC
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC017SAFN-RC
Related LinksPREC017, PREC017SAFN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC017SAFN-RC Details Description
Related parts for PREC017SAFN-RC
RES SMD 332K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPA2000D4 datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ HI INT GRN SMD datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRISTLE DISC 11 INTERNAL 80 datasheet.pdf
CUTTER HOLE-CARBD 1.125" 28.6MM datasheet.pdf