Sullins Connector Solutions PREC021SABN-RC
PREC021SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC021SABN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS
Datasheet Download
PREC021SABN-RC.pdf
Availability of PREC021SABN-RC
QUANTITY
PREC021SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC021SABN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC021SABN-RC
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC021SABN-RC
Related LinksPREC021, PREC021SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC021SABN-RC Details Description
Related parts for PREC021SABN-RC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SENS PRX 8MMDIA 2.5MMDIST NPN-NO datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
D SUB ACCESSORY datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf