Sullins Connector Solutions PREC023SAAN-RC
PREC023SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC023SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS
Datasheet Download
PREC023SAAN-RC.pdf
Availability of PREC023SAAN-RC
QUANTITY
PREC023SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC023SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC023SAAN-RC
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC023SAAN-RC
Related LinksPREC023, PREC023SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC023SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC023SAAN-RC
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 5% BX 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf