Sullins Connector Solutions PREC027SAAN-RC
PREC027SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC027SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS
Datasheet Download
PREC027SAAN-RC.pdf
Availability of PREC027SAAN-RC
QUANTITY
PREC027SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC027SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC027SAAN-RC
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC027SAAN-RC
Related LinksPREC027, PREC027SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC027SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC027SAAN-RC
RELAY SSR 50A 660VAC AC datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
21P SL156 HSG W/LCK RAMP NATL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 122-243V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf