Sullins Connector Solutions PREC027SBBN-M71RC
PREC027SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC027SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 27POS
Datasheet Download
PREC027SBBN-M71RC.pdf
Availability of PREC027SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC027SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC027SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC027SBBN-M71RC
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC027SBBN-M71RC
Related LinksPREC027S, PREC027SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC027SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PREC027SBBN-M71RC
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PULL R/A SMD datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT/STOR REGSTR 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7A DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FAN GUARD 60MM WIRE MESH BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf