Sullins Connector Solutions PREC030SAAN-RC
PREC030SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC030SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 30POS
Datasheet Download
PREC030SAAN-RC.pdf
Availability of PREC030SAAN-RC
QUANTITY
PREC030SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC030SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC030SAAN-RC
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC030SAAN-RC
Related LinksPREC030, PREC030SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC030SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC030SAAN-RC
RES SMD 10.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MUX D LATCH 12-24 BIT 56TSSOP datasheet.pdf
RES 8.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 380V 400A TO220 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf