Sullins Connector Solutions PREC031SADN-RC
PREC031SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC031SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS
Datasheet Download
PREC031SADN-RC.pdf
Availability of PREC031SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC031SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC031SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC031SADN-RC
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC031SADN-RC
Related LinksPREC031, PREC031SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC031SADN-RC Details Description
Related parts for PREC031SADN-RC
BIT TORX TR T10S 0.98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC 1.5KE datasheet.pdf
LED CBI 3MM 9X2 GREEN RED YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BOOT GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf