Sullins Connector Solutions PREC032SAAN-RC
PREC032SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC032SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS
Datasheet Download
PREC032SAAN-RC.pdf
Availability of PREC032SAAN-RC
QUANTITY
PREC032SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC032SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC032SAAN-RC
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC032SAAN-RC
Related LinksPREC032, PREC032SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC032SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC032SAAN-RC
RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 18PS DL PCB R/A datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS PC 6 ASY CPV datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf