Sullins Connector Solutions PREC033SBBN-M71RC
PREC033SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC033SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 33POS
Datasheet Download
PREC033SBBN-M71RC.pdf
Availability of PREC033SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC033SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC033SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC033SBBN-M71RC
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC033SBBN-M71RC
Related LinksPREC033S, PREC033SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC033SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PREC033SBBN-M71RC
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 9.91MM datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO263-5 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf