Sullins Connector Solutions PREC036SFAN-RC
PREC036SFAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC036SFAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 36POS
Datasheet Download
PREC036SFAN-RC.pdf
Availability of PREC036SFAN-RC
QUANTITY
PREC036SFAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC036SFAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC036SFAN-RC
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC036SFAN-RC
Related LinksPREC036, PREC036SFAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC036SFAN-RC Details Description
Related parts for PREC036SFAN-RC
IC FLASH 2MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 60POS SHROUDED datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 2.7A 40 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf