Sullins Connector Solutions PREC039SAAN-RC
PREC039SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC039SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 39POS
Datasheet Download
PREC039SAAN-RC.pdf
Availability of PREC039SAAN-RC
QUANTITY
PREC039SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC039SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC039SAAN-RC
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC039SAAN-RC
Related LinksPREC039, PREC039SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC039SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC039SAAN-RC
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WSL datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL Z11 6CH 2048CPR datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 487 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf