Sullins Connector Solutions PREC039SBDN-M71RC
PREC039SBDN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC039SBDN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 39POS
Datasheet Download
PREC039SBDN-M71RC.pdf
Availability of PREC039SBDN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC039SBDN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC039SBDN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC039SBDN-M71RC
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC039SBDN-M71RC
Related LinksPREC039S, PREC039SBDN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC039SBDN-M71RC Details Description
Related parts for PREC039SBDN-M71RC
IC REG LDO 3.45V TO220-3 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT PNP 552MM datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC P600 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
DYNAMIC D3950 HDR ASSY 11P X datasheet.pdf
ETHERNET CABLE M12-D datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 7POS SILVER SLDR datasheet.pdf